Czym wyróżniają się okulary Spectacles

Spectacles

Komunikatory internetowe są obecnie dostępne w wielu formach. Jedną z nich stanowi Snapchat. Jego wyjątkowość polega na tym, że przesyłane pomiędzy użytkownikami zdjęcia i filmy są automatycznie kasowane. Można powiedzieć, że to swego rodzaju metafora współczesnych interakcji – częstych i intensywnych, lecz fragmentarycznych. Snapchat posiada ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie i liczba ta wciąż rośnie. Nic dziwnego, że w sprzedaży są również akcesoria mające jeszcze bardziej uprościć korzystanie z aplikacji. Okulary Spectacles to tylko jeden z przykładów.

Spectacles to okulary, które zostały zaprojektowane przez twórców samej aplikacji. Służą do rejestrowania obrazów w formacie video dzięki wbudowanej do nich kamerze. Parametry kamery umożliwiają zapisanie pliku trwającego do 10 sekund. Fakt, iż odbywa się nagrywanie sygnalizują specjalne diody. Dla użytkowników dużym ułatwieniem jest rzecz jasna to, że nagrywanie odbywa się bez udziału rąk. Okulary są od połowy października dostępne w sprzedaży również w naszym kraju. Kwestią problematyczną może być cena – zakup to wydatek ponad 600 złotych drogą Internetową. Nabywając okulary otrzymujemy jednak również etui (będące jednocześnie ładowarką), przewód zasilający, a także ściereczkę do czyszczenia. Czy skusi to polskich użytkowników podobnie jak ponad 150 tysięcy nabytków na świecie? Niebawem się przekonamy.

Oczywiście w dobie komunikacji błyskawicznej istotnym jest również fakt, że treści nagrane przy pomocy okularów można od razu przy pomocy smartfona przesłać. W ramach aplikacji Snapchat oczywiście dostępna jest także możliwość komunikacji tekstowej. Z tych jednak korzysta się zdecydowanie rzadziej biorąc pod uwagę, że w tym celu wykorzystywane są inne komunikatory, chociażby Messenger.

Spectacles

Okulary Spectacles są dostępne w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, niebieskim oraz czerwonym. Działają jedynie w połączeniu z urządzeniami wyposażonymi w Androida, Wi-Fi oraz Bluetooth LE bądź też z iPhone’ami. Pewnym mankamentem, poza wspomnianą wysoką ceną może być fakt, iż w pełni naładowany akumulator zapewnia funkcjonowanie bez zasilania jedynie przez dobę – tak naprawdę jednak warto pamiętać, że okulary to gadżet, a nie produkt pierwszej potrzeby i w takiej formie sprawdzają się bez zarzutu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię