Jak dobrać fryzurę do sylwetki u kobiety

jak dobrac fryzure do sylwetki u kobiety

Istnieją różne sposoby na to, by optycznie się wysmuklić. Naturalnie najlepsze metody wymagają nieco wysiłku, obejmują dietę i ćwiczenia. Czasami jednak, nawet po zastosowaniu kuracji odchudzającej nadal nie jesteśmy zadowolone niektórych części naszego ciała. Należy do nich m.in. twarz. Co wtedy? Zawsze można pochylić się nad kwestią, jak dobrać fryzurę do sylwetki u kobiety. I to niniejszym czynimy!

Poprzez właściwe uczesanie można zmienić naprawdę wiele w naszym wizerunku – dodać figurze lekkości bądź przeciwnie – zaokrąglić rysy czy dodać im subtelności. Nie można nazwać tego sposobu iluzją optyczną, ale z pewnością jest to skuteczny sposób nie tylko na odzyskanie urody, ale i doskonałego samopoczucia. Włosy dla wielu pań to wyznacznik atrakcyjności i nie bez powodu. Jednak, jak je stylizować?

Jeśli posiadamy figurę typu jabłko priorytetem staje się wyrównanie proporcji oraz wysmuklenie. Brak wyraźnie zaznaczonej talii to cecha dystynktywna – stąd też – fryzura powinna dodawać lekkości – na przykład z pomocą objętości na czubku głowy bądź też uniesionej, postrzępionej bądź podkręconej grzywki. Nie należy się przy tym obawiać eksperymentów z krótszym cięciem. Warto jednak unikać fryzur do ramion, obfitych loków czy płasko ułożonych upięć, gdyż te będą optycznie poszerzać twarz i dodawać kilogramów.

Przy figurze gruszki – a więc takiej, gdzie górna część tułowia jest smuklejsza natomiast biodra i uda obfitsze, efekt ten można zrównoważyć. Ponownie unikamy cięć i upięć przylegających do głowy, natomiast stawiamy na objętość. Co więcej, warto zadbać o to, by najszersza część fryzury była umiejscowiona na wysokości brwi, zwężając się ku dołowi – jak ma to miejsce w przypadku długiego cieniowanego boba czy upięć wykorzystujących tapirowanie.

Jeśli Twoją figurę można scharakteryzować mianem chłopięcej bądź atletycznej warto postawić na proste cięcia, jednak nieco dłuższe i koniecznie eksponujące dodatkowymi kosmykami kości policzkowe – warto wykorzystać ten atut szczupłej sylwetki, rezygnując jednocześnie ze zbyt krótkich włosów czy wysokich upięć. Sprawdzą się za to miękkie fale czy przedłużony bob.

jak dobrac fryzure do sylwetki u kobiety

Warto pamiętać, że sposób uczesania znacząco wpływa na nasz wizerunek w oczach innych. Dobre pierwsze wrażenie to kwestia zaledwie kilku – kilkunastu sekund – warto pomóc sobie i zdobyć dodatkowe informacje o tym, jak dobrać fryzurę do sylwetki u kobiety, tym bardziej, że twarz i fryzura są w takich wypadkach znacznie surowiej oceniane niż u mężczyzn. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że właściwie dobrany kolor także można dodać, bądź ująć kilogramów.

Poprzedni artykułJak dobierać biżuterię do ubioru?
Następny artykułJak dobrać ubiór do sylwetki [cz. II]
Uwielbiam koty, portugalskie wino i płyty winylowe :) Poza hobby, zawodowo zajmuję się projektowaniem wnętrz i, dodatkowo, prowadzeniem niniejszego portalu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie :)
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię