Ekran Super Amoled – co należy o nim wiedzieć?

Super Amoled

Telefony komórkowe dawno już przestały przypominać proste urządzenia służące jedynie do komunikacji. Obecnie to w zasadzie minikomputery, dzięki którym można realizować o wiele więcej. Codziennie korzystamy z tym sprzętów najnowszej generacji – czasami jednak warto zastanowić się nad poszczególnymi ich elementami – sposobem funkcjonowania czy historią powstania. To ciekawsze, niż można przypuszczać. Super Amoled brzmi dość egzotycznie, prawda? A tymczasem jest to rozwiązanie wykorzystywane w wielu modelach urządzeń mobilnych.

Wyświetlacz Super Amoled łączy w sobie najbardziej zaawansowaną dotykową technologię z wysokiej jakości surowcem. Pokrywa go ściśle warstwa specjalnego szkła. Amoled cechuje aktywna matryca co oznacza, że piksele są aktywowane w sposób bezpośredni i indywidualny – znacznie szybciej niż w przypadku standardowych ekranów OLED. Wyświetlacz tego typu posiada liczne zalety, do których można zaliczyć np. zmniejszone odbijanie światła słonecznego, mniejsze zużycie energii (nawet do 20 proc.), a także znacznie jaśniejszy ekran. To wszystko wpływa na komfort użytkowania a także na pozostałe parametry telefonu, takie jak chociażby tempo wykorzystania baterii (co stanowi we smartfonach znaczny problem). Dodatkowym atutem pozostaje grubość nie przekraczająca 1 mm. Można wyszczególnić kilka rodzajów ekranów Amoled – warto też pamiętać, iż aktualizację w tej grupie urządzeń koncern Samsung przeprowadza stosunkowo często. Obecnie na rynku dostępne są zarówno tablety, jak i smartfony wyposażone w wyświetlacze Super AMOLED, Super AMOLED Plus, Super AMOLED Advanced czy AMOLED Plus HD.

Super Amoled

Czym właściwie się różnią? Oczywiście zaawansowaniem funkcji. Zarówno jednak wersja podstawowa, jak i najbardziej rozbudowana oferują wysoką jakość obrazu. W nieco droższych modelach smartfonów można liczyć dodatkowo na większy poziom energooszczędności. Super Amoled znajdują się zarówno w urządzeniach marki Samsung, jak i Motorola. Jeśli zwracamy uwagę na jakość wyświetlacza warto zainteresować się produktami z tej linii. Wiele zależy jednak od profilu użytkownika – znaczenie mają m.in. takie cechy jak sposób i najczęstsze miejsce korzystania z telefonu czy tabletu. Na rynku nie brakuje opcji równie solidnych, lecz sporo tańszych. Stąd – poddajemy tę kwestią pod Państwa rozwagę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię