Gratka dla najmłodszych konstruktorów – LEGO Boost

Lego Boost

Kolejne dekady przynoszą dynamiczny rozwój technologii. Dotyczy to również świata zabawek. Zmieniają się zarówno ich kształty, jak i zasady funkcjonowania. Nierzadko obsługa danego „urządzenia” może być skomplikowana. Jednak nie w przypadku LEGO Boost Creative Toolbox. Ów zestaw to jeden z najważniejszych dla marki produktów, którego wprowadzenie na rynek zaplanowano na sierpień bieżącego roku.

Lego Boost został połączony ze specjalną aplikacją na tablety czy smartfony. Ma ona przyjazny interfejs i czyni możliwym ułożenie znajdujących się w zestawie 840 klocków w dowolne konstrukcje. Jak zawsze w przypadku klocków ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wśród klocków, prócz klasycznych elementów, wyróżnić można m.in. silniczki (programowane) – Interactive Motor, czujniki odległości oraz barw, a także elementy z wbudowanym przyciskiem aktywacyjnym i dwoma motorkami – Move Hub.

Hasło przewodnie Lego Boost to „Build, Code, Play” (Buduj, Programuj, Baw się). To nie tylko zabawka, ale też narzędzie edukacyjne, zaznajamiające dziecko z pierwszymi elementami nauki programowania.

Lego Boost w przeciwieństwie do wcześniejszych Mindstorms jest przeznaczone także dla najmłodszych dzieci (powyżej 7 roku życia). Przykładowe urządzenia, jakie można samodzielnie utworzyć to m.in.: Autobuilder – będące linią montażową składającą klocki, Frankie the Cat – stanowiące zabawkę interaktywną o złożonym działaniu, Vernie – czyliLego Boost sterowany robot dopasowany do indywidualnych preferencji, Guitar4000 – interaktywny instrument muzyczny.

Zabawki są aktywowane zarówno przez urządzenie wyposażone w system Android, jak i iOS, a instrukcje podawane przez platformę są tak skonstruowane, by nie było kłopotów z „programowaniem”. Opierają się one na piktogramach. W Polsce problemem może być dostępność zabawki, jak i jej cena. W przeliczeniu zestaw wyceniono na ponad 600 złotych (160 dolarów), toteż będzie to raczej ciekawostka na rodzimym rynku, o ile się na nim pojawi.

Sprawdźcie sami jak to działa!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię