Jak znaleźć właściwe łóżko?

Wygodne łóżko potrzebne jest każdemu, ale znalezienie tego idealnego nie zawsze będzie łatwym zadaniem. Pomimo tak szerokiego wachlarza wyboru powinno to być czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa bardzo różnie. Jako że inwestycja w dobre łóżko wiąże się z niemałymi kosztami i jest długoterminowa, warto poświęcić trochę czasu na rzetelne poszukiwania. Chodzi tutaj przecież o zaspokojenie najważniejszej potrzeby fizjologicznej, czyli snu. Jeśli nie będzie on optymalny, nie ma mowy o cieszeniu się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do spania?

Po tym poznasz idealne łóżko do spania

Nie ma jednego idealnego łóżka dla wszystkich, gdyż każdy z nas ma inne potrzeby, oczekiwania i preferencje. Do tego dochodzą jeszcze oczywiście możliwości finansowe czy dostępny metraż. Dobrze dobrany mebel przełoży się na komfortowy sen i lepsze zdrowie, dlatego jego zakup nie może być przypadkowy, ale dobrze przemyślany. Jako że każdy z nas ma inny typ budowy, masę ciała i wzrost, trzeba mieć na uwadze te parametry podczas przeglądania oferty sklepu meblowego. Na ich podstawie dobierzemy optymalną wymiary łóżka. W przypadku tych pojedynczych do dyspozycji mamy opcję 90×200 lub 100×200. Łóżka podwójne mogą mieć wymiary 140×200, 160×200, 180×200, 200×200. Znaczenie ma to, z jakich materiałów zostało wykonane łóżko. Świetnie sprawdza się drewno olejowane lub lakierowane, co przekłada się na wysoką trwałość. Alternatywą będą meble z fornirów, wiór i włókien, ale ich jakość jest niestety już gorsza.

Naszej uwadze nie może umknąć przy wyborze łóżka stelaż, który zapewnia wsparcie materacowi i wydłuża jego okres żywotności. Można też liczyć na lepsze układanie się ciała. Istotną kwestią okazuje się być w przypadku stelaża gęstość zastosowanych listew. Na komfort użytkowania wpływa też zagłówek, który stanowi oparcie dla pleców. Może też pełnić funkcję schowka czy mieć nawet wbudowane oświetlenie. Świetną opcją będzie zagłówek tapicerowany, czyli niezwykle miękki i elegancki. W sprzedaży dostępne są też drewniane, szklane czy nawet metalowe, w zależności od tego, w jakim stylu urządziliśmy wnętrze.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl – Łóżka MK Foam Koło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię