Jaką roletą przyozdobić domowe okna?

roleta

Dobrej jakości, estetyczna i funkcjonalna roleta zawsze będzie mile widziana w każdym wnętrzu. Przykładem takiej będzie plisa, czyli roleta z materiałem przypominającym kształtem harmonijkę, co wygląda bardzo ciekawie. W jej przypadku można mówić o ochronie przed spojrzeniami niepożądanych osób i światła z zewnątrz. Latem nie trzeba martwić się o nadmierne nagrzewanie pomieszczeń, co z pewnością doceni każdy użytkownik.

Co warto wiedzieć na temat plis okiennych?

Rolety plisowane są bardzo proste w montażu i obsłudze. Można dowolnie sterować ich materiałem, łącznie z możliwością ustawienia go na samym środku szyby. Tradycyjne rolety opuszczane są od góry na dół, przez co trzeba spuścić je do samego końca, jeśli chcemy mieć zasłoniętą dolną cześć okna. Innowacyjnym rozwiązaniem w plisach jest możliwość pozostawienia odsłoniętej góry, odciągając materiał od dołu do preferowanej wysokości. Mechanizm, w który zostały wyposażone plisy, pozwala na płynne przesuwanie tkaniną, co jest niezwykle praktyczne. Nie trzeba odcinać się całkowicie od dopływu światła z zewnątrz, aby móc cieszyć się prywatnością w domowym zaciszu. Większe poczucie intymności i skuteczne blokowanie promieniowania słonecznego wynika z tego, że plisa montowana jest do listwy przyszybowej, przez co jej materiał przylega blisko szyby. Nie ma wobec tego żadnych prześwitów po bokach. Co więcej, możemy dowolnie wykorzystać wolną przestrzeń na parapecie i w obrębie okna. Roleta w niczym nie będzie przeszkadzała, nawet przy otwieraniu okna.

Plisy okienne dostępne są w wielu wariantach, w zależności od ich montażu. Mogą być montowane przy pomocy zaczepów i mocowań do listwy przyszybowej lub na haczykach bezpośrednio na ramie okiennej. W przypadku tych drugich mówimy o bezinwazyjny montażu, szybkim i łatwym. Do wyboru mamy też plisy dachowe, które wymagają użycia aluminiowych prowadnic. Należy je umieścić we wnęce szybowej, aby można było liczyć na pełne zaciemnienie pomieszczenia. Dostępność tkanin jest ogromna zarówno pod względem kolorystyki, jak i wzornictwa. Dotyczy nawet profili, które z łatwością dopasujemy do okien. Mogą imitować naturalne drewno ze względu na przyozdobienie ich okleiną drewnopodobną.

Artykuł powstał we współpracy z https://rolmajster.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię