Kosmetyczny fenomenem ostatnich miesięcy – karboksyterapia!

karboksyterapia

Medycyna estetyczna od zawsze oferowała zabiegi mniej inwazyjne i posiadające mniej przeciwwskazań, niż procedury związane z chirurgią plastyczną. Tendencją utrzymującą się od kilku lat jest sięganie po jak najbardziej naturalne produkty – które można znaleźć w roślinach a nawet w … powietrzu. Karboksyterapia, bo o niej mowa, jest fenomenem ostatnich miesięcy. Co to takiego i jak działa? Zapraszamy do lektury.

Karboksyterapia to zabieg, podczas którego dokonywane są iniekcje z dwutlenku węgla. Rozchodzi się on pod skórą równomiernie – naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, co umożliwia lepsze dotlenienie i odżywienie poszczególnych komórek skóry. Dodatkowo regenerowane są drobne krwionośne naczynka. Widocznym efektem jest lepsze napięcie skóry, a także zredukowanie problemów kosmetycznej natury takich jak:

 • cellulit i rozstępy – karboksyterapia pozwala dodatkowo zredukować ilość tkanki tłuszczowej (przez co jest zabiegiem wskazanym po liposukcji, aby efekty były jeszcze bardziej widoczne i trwalsze);
 • zwiotczenia skóry po ciąży, utracie wagi, wiotkość skóry na ramionach, w obrębie dekoltu czy szyi;
 • zmarszczki, opadające powieki, cienie i worki pod oczami;
 • widoczne blizny;
 • słabe cebulki włosów – zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla pozwala wzmocnić skórę głowy, a nawet usprawnić krążenie krwi w organizmie generujące m.in. takie problemy jak zimne dłonie czy stopy;

Bardzo istotnym jest, iż karboksyterapia pobudza naturalne procesy naszego organizmu. Dzięki stymulacji zwiększone zostaje wytwarzanie kolagenu i elastyny.

Oczywiście jeden zabieg nie decyduje o skuteczności leczenia – niemniej jednak już po nim zaczynają pojawiać się pierwsze efekty. Z reguły konieczne jest odbycie co najmniej kilku sesji, natomiast koszt jednej wizyty, w zależności od gabinetu może wynieść od 100 do kilkuset złotych. Warto zdecydować się na karboksyterapię z uwagi na jej niską inwazyjność. Nie generuje ona uszkodzeń skóry, nie ma też ryzyka reakcji alergicznych.

karboksyterapia

Istnieją niestety przeciwwskazania do skorzystania z tego rodzaju zabiegu, do których należą:

 • kardiologiczne problemy obejmujące: ostrą niewydolność serca, dławicę piersiową, niedawny zawał mięśnia sercowego;
 • patologie układu trawiennego, takie jak: niewydolność nerek
 • schorzenia układu krwionośnego: hemofilię, choroby tkanki łącznej, hemofilię; zapalenie żył;
 • problemy dermatologiczne: wirusowe infekcje skóry, trądzik różowaty, opryszczkę;
 • epilepsja;
 • zaburzenia funkcjonowania układu oddechowego – zatory płuc etc.

Do standardowych efektów ubocznych zabiegu można zaliczyć ból oraz krwiak tudzież rumień w miejscu iniekcji, uczucie ciepła związane z rozszerzeniem naczyń czy uczucie wzdęcia. Wszelkie komplikacje ustępują po niedługim czasie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię