Laseroterapia w kosmetologii

Prywatna opieka medyczna

Kult młodego wyglądu i urody był znany od zarania cywilizacji. Obecnie posiadamy jednak narzędzia, które sprawiają, że uzyskanie wymarzonych efektów jest nie tylko prostsze, ale i znacznie mniej bolesne. Wiele z procedur kosmetycznych wykonywanych jest ambulatoryjnie, co oznacza, iż okres rekonwalescencji, do tej pory kojarzony z chirurgią plastyczną, jest krótszy bądź w ogóle nieobecny. Wiele możliwości oferuje laseroterapia w kosmetologii. A o tym, jakie to zabiegi, piszemy poniżej.

Laseroterapia w kosmetologii obejmuje wszelkie zabiegi – tak terapeutyczne, jak i profilaktyczne, wykonywana przy użyciu laserowej aparatury. Procedury te mogą być stosowane nie tylko przez lekarzy specjalistów, ale też przez profesjonalistów z dziedziny medycyny estetycznej posiadających własne gabinety. Do najpopularniejszych metod stosowanych w ramach laseroterapii należą:

  • usuwanie nadmiernego owłosienia oraz tatuaży;
  • redukowanie zmian barwnikowych (naturalnie tych nie będących zmianami złośliwymi);
  • zmniejszanie widoczności rozstępów, blizn, ale też usuwanie zmian skórnych, takich jak brodawki, czyraki, kurzajki;
  • usuwanie cellulitu;
  • niwelowanie zmarszczek oraz innych oznak starzenia – fotoodmładzanie (które pozwala stymulować naturalną regenerację włókien kolagenowych);

Co ciekawe, pierwotnie laseroterapia służyła głównie zabiegom leczniczym. Obecnie zastosowanie tych urządzeń nie ogranicza się oczywiście do procedur upiększających, niemniej to one dominują na rynku usług quasi-medycznych. Jak działają lasery? Ich skuteczność wynika z tego, że tkanki ludzkiego organizmu (przede wszystkim skóry) posiadają zdolność pochłaniania energii – naturalnie na zróżnicowanym poziomie. Owe substancje zawarte w komórkach – fotoakceptory, takie jak melanina, woda, hemoglobina etc. – absorbują energię o określonej długości fali.

Na tej podstawie można właśnie usunąć bądź rozjaśnić włoski, zredukować zmarszczki czy blizny i rozwiązać inne dermatologiczne problemy, z jakimi borykamy się od dawna. Warto zauważyć, iż ryzyko niepożądanych reakcji jest każdorazowo dość niskie, oczywiście po odbyciu konsultacji ze specjalistą. Wyróżnia się m.in. lasery frakcyjne, diodowe, SHR czy urządzenia typu IPL. Ich zastosowanie jest różne, jednak cechą wspólną pozostaje skuteczność – choć tutaj należy zaznaczyć, iż koszty mogą wzrosnąć w związku z tym, iż występuje konieczność zastosowania całej serii zabiegów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię