Loyd – Recepta na Spokojny i Dobry Sen – herbata jakich (nie)wiele

vis-loyd-yerba-granat

Cechujące współczesną cywilizację ciągły pośpiech, intensywny tryb życia i ciągle problemy, są źródłem różnych dolegliwości, między innymi kłopotów ze snem. Bezsenność dopada obecnie każdą grupę wiekową, począwszy od wchodzącej w dorosłe życie młodzieży, przez ludzi w sile wieku, aż do tych, znajdujących się u schyłku życia. Wiele osób ratuje się farmaceutykami, które jednak nie są obojętne dla zdrowia. Dobrą i zdrową alternatywę dla chemii stanowią środki naturalne, które obecnie zyskują nową formę, jaką jest np. tradycyjna czarna herbata wzbogacona różnymi ziołami.

Herbata – źródło zdrowia i urody

Herbata jest znana od tysięcy lat. Początkowo stosowana na Dalekim Wschodzie, z czasem zyskała popularność na całym świecie. Obecnie produkowana jest w wielu krajach i dostępna w szeregu form. Te najbardziej popularne to herbata zielona i czarna, chociaż poza nimi na rynku obecne są także inne odmiany: czerwona, żółta, biała czy oolong. Nieustającą popularnością cieszą się od lat również herbaty aromatyzowane, a ostatnio, na fali rozwoju żywności, funkcjonalnej na rynku, znalazły się herbaty wzbogacone ziołami, wzmacniające i wspomagające organizm w różnych sytuacjach. Doskonałym przykładem jest ułatwiająca zasypianie i zapewniająca komfortowy sen herbata Loyd Recepta na Dobry i Spokojny Sen. W jej skład, oprócz wyselekcjonowanych czarnych herbat, pochodzących ze starannie dobranych źródeł, wchodzą stosowane w tradycyjnej medycynie rośliny zielarskie: melisa lekarska, mięta, rumianek i chmiel. Już sama czarna herbata zawiera szereg aktywnych substancji, takich jak: polifenole, teina i kofeina, a także bukiet witamin, minerałów oraz innych związków organicznych, odpowiadających między innymi za powstawanie pięknego, herbacianego zapachu. Polifenole działają jak antyoksydanty, chroniące organizm przed zgubnym wpływem wolnych rodników, podczas gdy kofeina teina i niwelują uczucie zmęczenia, które często przeszkadza w dobrym śnie. W herbacie obecne są witaminy A, D, E, K, C i witaminy z grupy B oraz takie związki mineralne jak: wapń, magnez, fosfor, żelazo, potas, cynk i selen. Napar herbaciany obniża ciśnienie krwi i poprawia jej krążenie, hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym i pobudza wydzielanie soków trawiennych.

„Wartość dodana” – zioła

Herbacie Loyd – Recepta na Spokojny i Dobry Sen ton nadają zioła. Melisa lekarska to bogate źródło olejków eterycznych o silnym działaniu uspakajającym oraz antywirusowym. Roślina ta łagodzi bóle głowy oraz ułatwia zasypianie. Rumianek pospolity to także źródło olejku eterycznego oraz szeregu innych związków, zarówno organicznych, jak i mineralnych. Rumianek łagodzi stany depresyjne i lękowe, działa przeciwzapalnie oraz obniża napięcie mięśni gładkich. Chmiel zwyczajny jest źródłem lupuliny – związku obniżającego aktywność układu nerwowego i ułatwiającego tym samym uspokojenie organizmu, a w konsekwencji zaśnięcie.

Jak stosować herbatę Loyd – Recepta na Spokojny i Dobry Sen?

Herbata ta jest oferowana w formie gotowej mieszanki umieszczonej w torebkach – piramidkach, ułatwiających penetrację suszu przez wodę i dokładne wydobycie wszystkich wartości z herbaty. By wypity napar przyniosła pożądany skutek, należy go odpowiednio przyrządzić. Herbata czarna musi być parzona co najmniej przez 6 minut, a gdy do zaparzania używana jest twarda woda – nawet dłużej. Zachodzi wówczas wiązanie teiny z garbnikami, co w konsekwencji niweluje pobudzające działanie teiny. Otrzymany napar działa relaksacyjne, wyciszająco i uspokajająco. W połączeniu z ziołami działa szczególnie skutecznie, dlatego herbata Loyd – Recepta na Spokojny i Dobry Sen zalecana jest wszystkim tym, którym codzienny stres i kłopoty z zasypianiem utrudniają spokojny i regenerujący sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię