Najciekawsze premiery filmowe w 2017 roku

premiery filmowe w 2017

Nowy Rok to nie tylko czas postanowień. Jest to okres szczególnie emocjonujący dla wielbicieli kina – nie brakuje bowiem pokazów premierowych. Najciekawsze premiery filmowe w 2017 roku, naturalnie w naszej subiektywnej opinii przedstawiamy poniżej. Warto dodać, iż obrazy w tym roku są niezwykle zróżnicowane pod względem gatunkowym.

Już w styczniu w kinach pojawiło się sporo ciekawych propozycji. 13 stycznia premierę miały m.in. „Powidoki” – ostatni film Andrzeja Wajdy oraz polski kandydat do Oscara. Fabuła osadzona jest w czasach, gdy w kraju panował ustrój komunistyczny, a jej głównym bohaterem jest nonkonformistyczny malarz Władysław Strzemiński, grany przez Bogusława Lindę. Co ciekawe – sam aktor raczej sceptycznie odnosi się do wartości filmu mimo, iż promuje go m.in. w Hollywood.

Nieco lżejszą propozycję stanowi ekranizacja powieści „Kot Bob i ja” (w oryginale „Streetcat Bob” Jamesa Bowena), pod tym samym tytułem. To ciepła historia o tym, jak można pokonać nałóg i inne przeciwności losu, o ile ktoś wyciągnie do nas pomocną dłoń. A w tym wypadku – rudą łapkę.

Kolejną ciekawą propozycją biograficzną zdaje się być obraz „Jackie” (o jednej z najsłynniejszych Jackie w historii – pani Kennedy) z Natalie Portman w roli głównej. Historia skupia się na okresie po zabójstwie Johna F. Kennedy’ego oraz uczuciach głównej bohaterki. Polska premiera – już 3 lutego.

W innym klimacie utrzymany jest „La La Land”, który zdobył rekordową liczbę Złotych Globów (8!). W musicalu główne role zagrali Emma Stone i Ryan Gosling, przy czym warto wspomnieć, iż aktor ten posiada doświadczenie wokalne, a nawet własny zespół. Fabuła, jak na musical przystało, nie jest zbyt skomplikowana (początkujący artyści, którzy chcą zrobić karierę, a jednocześnie zbudować trwały związek ze sobą), niemniej jednak pod względem wizualnym oraz muzycznym – zdecydowanie to godne polecenia dzieło.

Poważniejsze tematy podejmują dwa filmy z Ewanem McGregorem, mające premierę w początkach 2017 roku. Pierwszym z nich jest „Amerykańska sielanka”, gdzie szkockiemu aktorowi partnerują m.in. Jennifer Connelly oraz Dakota Fanning. Scenariusz stanowi adaptację powieści Philipa Rotha – teoretycznie szczęśliwa rodzina staje przed wyzwaniem, któremu trudno podołać, okazuje się bowiem, że ukochana córka posiada psychopatyczne, a konkretniej terrorystyczne skłonności. Kolejną adaptacją powieści z McGregorem w jednej z głównych ról jest oczekiwany przez fanów pierwszej części „Trainspotting 2”. Od kilkunastu lat krążyły plotki o możliwości realizacji filmu, jednak dopiero w tamtym roku zdołano zgromadzić całą (!) oryginalną obsadę. Za reżyserię ponownie odpowiadał Danny Boyle.

premiery filmowe w 2017

W maju w kinach premierę będzie miał film Ridley’a Scotta – „Obcy: Przymierze”, który stanowi kontynuację „Prometeusza”, jednak w zamyśle twórców ma nawiązywać do oryginalnego, pierwszego obrazu. To niejako prequel, bowiem widz cofa się w czasie to momentu, gdy statek „Przymierze” ląduje na niebezpiecznej planecie i wpada na ślad… tak, to oczywiste, obcego. Zarówno pod względem fabularnym, jak i wizualnym obraz powinien zadowolić miłośników filmów science – fiction czy horrorów. Podobnie jak mająca premierę pod koniec lipca adaptacja powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem „Mroczna wieża”. W superprodukcji zagrali m.in. Matthew McConaughey oraz Idrisa Elba.

Prócz dramatów, filmów fantasy czy biograficznych propozycji nie zabraknie również remake’ów. Jednym z nich jest „Flatliners” (premiera we wrześniu), który jest przeróbką obrazu „Linia życia” z 1990 roku i porusza interesującą tematykę eksperymentów z pogranicza życia i śmierci. W rolach głównych m.in. Kiefer Sutherland, Ellen Page, Nina Dobrev i inni.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię