Nie tylko wytrzymałe. Jakie zalety mają latarnie stalowe?

Latarnie uliczne i parkowe odpowiadają za bezpieczeństwo i tworzą estetycznie wyglądające po zmroku przestrzenie. Obecnie wśród najczęściej stosowanego oświetlenia ulicznego znajdują się latarnie stalowe. Dzięki zastosowaniu wytrzymałej stali oferują pełen wachlarz zalet.

Stalowe latarnie to wybór na lata

Stop żelaza z węglem, czyli stal jest powszechnie używanym materiałem w branży konstrukcyjnej. Jest ona stosowana również do produkcji oświetlenia zewnętrznego na ulice, chodniki, alejki.

Obecnie latarnie stalowe wypierają te wykonane z drewna i z betonu. Stal jest materiałem wytrzymałym, trwałym, a dzięki dodatkowemu wykończeniu można nadać jej atrakcyjny, dekoracyjny wygląd.

Stalowe latarnie cechują się odpornością na czynniki atmosferyczne – opady, wiatry, niskie i wysokie temperatury. Także nie są podatne na korodowanie po wykończeniu ich takimi technikami jak cynkowanie oraz malowanie, na przykład malowanie proszkowe. Dzięki temu latarnie stalowe mogą służyć przez wiele lat bez konieczności specjalnej konserwacji. Na uwagę zasługuje również ich bezpieczeństwo – są mało podatne na złamania, co ma duże znaczenie podczas wypadków.

Stalowe latarnie uliczne mogą być również wyposażone w nowoczesne diody LED, a także w panele solarne, które umożliwiają produkcję energii z promieniowania słonecznego.

Latarnie stalowe: nowoczesny i klasyczny styl

Producenci latarni ulicznych oferują latarnie stalowe w wielu wariantach do wyboru. Są to zarówno modele przyciągające uwagę swoim nowoczesnym stylem, jak i te nawiązujące do ponadczasowej klasyki.

Latarnia stalowa może być wyposażona w dekoracyjny klosz w kształcie kuli mlecznej albo przezroczystej, w stylizowany lampion lub wyróżniać się minimalistyczną konstrukcją wykorzystującą energooszczędne diody LED.

Szeroka gama wariantów powoduje, że stalowe latarnie uliczne mogą być dopasowane indywidualnie do aranżacji przestrzeni – doskonale wyglądają zarówno przy głównych arteriach miast, jak i przy klimatycznych alejkach zabytkowych parków.

Artykuł powstał we współpracy z https://promarlighting.pl/oferta/miasto-ulica/latarnie-stalowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię