Płatności na stronach internetowych – czy rzeczywiście zawsze są bezpieczne?

Co prawda stwierdzenie, że nasz świat przeniósł się do internetu jest zdecydowanie na wyrost, to jednak nie da się zaprzeczyć, że coraz więcej czynności możemy wykonać bez wychodzenia z domu. Co ważne, istotną w tym rolę odgrywają internetowe zakupy, którymi cieszymy się coraz częściej. Choć na początku podchodzono do nich bardzo nieufnie, teraz zyskały zaufanie i uznawane są za bezpieczne. Czy na pewno słusznie?

Metody płatności internetowych

Metod do zapłacenia przez Internet jest dziś sporo. Podstawą takich zakupów kiedyś była płatność za pobraniem. Dziś wciąż jest ona możliwa, choć zdecydowanie rzadziej wybierana. Drugim sposobem jest płatność przelewem bankowym, jednak właściwie nie ma on już zastosowania. Trzeci sposób to przelew tradycyjny, który nie jest chroniony w żaden specjalny sposób. Kolejną metodę wprowadzono już kilka lat temu i od razu zrewolucjonizowała rynek. Chodzi o metodę płatności platformą szybkich przelewów. Dziś jej działanie zostało udoskonalone. Ostatnią, najnowszą metodą jest płatność specjalnym kodem, który wyświetla się każdorazowo w aplikacji mobilnej banku. Dużo?

Zalety płatności internetowych

O szybkich płatnościach można wiele powiedzieć, między innymi to, że rzeczywiście są bezpieczne, szybkie – już z nazwy – oraz wygodne. Działają bez zarzutu, nie ma problemów z przesyłem, często nawet w godzinach dość nietypowych. Problem pojawia się przy płatnościach indywidualnych, przez stronę banku. Jest to dość bezpieczna forma płatności, choć faktycznie mniej dynamiczna i wygodna niż szybkie płatności. Kolejną formą jest oczywiście przelew pocztowy, który jest rzeczywiście dość niebezpieczny, zważywszy na fakt z jaką kwotą wybieramy się na pocztę. Warto zwrócić uwagę na szybkość płatności kodem. Jest to kolejny sposób zabezpieczony i trudny do sforsowania.

Jak więc widać zalet płatności online, zwłaszcza szybkich, jest wiele, dlatego nie ma się co dziwić, że pojawiają się one coraz częściej i w naszej przestrzeni publicznej są już właściwie całkowitą normalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię