Smartwatch – element ubioru czy przydatny gadżet?

Smartwatch

Smartwatch to urządzenie, które zawojowało rynek nowoczesnych akcesoriów. Na czym polega fenomen takiego zegarka? Cóż – dotykowy ekran, liczne funkcje dodatkowe, a przy tym niewielkie rozmiary czynią z niego gadżet na miarę XXI wieku. Smartwatch to urządzenie, które upodobali sobie zwłaszcza sportowcy – z uwagi na rozliczne możliwości zastosowania (np. krokomierz, pomiar tętna, liczba spalanych kalorii etc.).

Warto zaznaczyć, że gadżety mogą być wyposażone również w aparaty fotograficzne bądź kamery, odtwarzacze muzyki, kompas, barometr, kalkulator czy – jak się wydaje niezbędny współcześnie – system GPS. Za ich pośrednictwem można także nawiązać połączenie przy pomocy Bluetooth czy Wi-Fi (oraz innych systemów). Jak jednak wybrać najlepszy egzemplarz? Postanowiliśmy nieco to ułatwić.

Samsung Gear S2 Classic to urządzenie o klasycznym wyglądzie, reprezentujące intuicyjny sposób obsługi. Smartwatch został wykonany z dbałością o szczegóły, posiada m.in. kopertę ze stali nierdzewnej, a prócz tego liczne dodatkowe funkcje Należą do nich – pamięć danych do aż 4 GB czujnik oświetlenia, żyroskop, barometr oraz oczywiście miernik pulsu, dostęp do łączności przy pomocy Bluetooth czy Wi-Fi a także nawigację. Zegarek jest rzecz jasna dostosowany do potrzeb sportowców – wodoszczelny, lekki i poręczny. Prócz tego prezentuje się naprawdę dobrze pod względem estetyki. Samsung Gear jest kompatybilny ze smartfonami (jednakże tylko tymi, w których zastosowano minimum system Android 4.4 oraz posiadającymi odpowiednią rezerwę pamięciową).

Apple Watch – stanowi prawdziwą gratkę dla wielbicieli (a może raczej wyznawców?) marki. Koszty współgrają relatywnie z innymi pozycjami na rynku, podobnie przyjazny interfejs, intuicyjna obsługa, kompatybilność z mobilnymi urządzeniami. Czym zatem model Apple się wyróżnia? Cóż, jest to wysokiej klasy smartwatch wyposażony w liczne funkcje dodatkowe. Dodatkowo jest on dostępny w odmiennych wariantach – z 42 bądź też 38-mm kopertą, a prócz tego może być personalizowany w znacznie większym zakresie.

Smartwatch

LG G Watch Urbane 2 to jedna z nowszych propozycji tej marki. Jest to urządzenie wyposażone w imponujący, okrągły wyświetlacz P-OLED o przekątnej 1,38 cala. Smartwatch posiada szereg dodatkowych funkcji – naturalnie dostępne są zarówno systemy łączności (m.in. Bluetooth, Wi-Fi), udogodnienia w postaci GPS, ale warto też zauważyć, jak intuicyjna pozostaje obsługa. Cena owego modelu wynosi około 1700 złotych. Czy jest tego warty? Jak zawsze wszystko zależy od preferencji ewentualnego nabywcy.

Poprzedni artykułWielozadaniowe statki powietrzne – drony
Następny artykułNajciekawsze premiery filmowe w 2017 roku
Martyna M.
Uwielbiam koty, portugalskie wino i płyty winylowe :) Poza hobby, zawodowo zajmuję się projektowaniem wnętrz i, dodatkowo, prowadzeniem niniejszego portalu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie :)
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię