Stylizacje modowe projektantów – czy warto się nimi inspirować?

Inspiracje Modowe

Co sezon na największych wybiegach świata projektanci mody prezentują swoje nietypowe stroje. Czy te stylizacje modowe mogą mieć zastosowanie w codzienności? Czy warto inspirować się z takimi stylizacjami, czy lepiej traktować je jako zwyczajną ciekawostkę?

Stylizacje modowe na pokazach projektantów – hit czy kit?

Sukces w branży modowej jest bardzo nieprzewidywalny. Jedne firmy zapewniły go sobie poprzez szokowanie potencjalnych klientów, natomiast inne postanowiły pójść odmienną drogą i postawiły na klasyczne rozwiązania. Moda jest bardzo zmienna, a stylizacje modowe co sezon inne. Nie ulega wątpliwości tylko to, że projektanci mody starają się wyróżniać swoimi ofertami. Nie utrwalają utartych schematów, tylko co sezon proponują nowe rozwiązania. Z jednej strony to dobrze, dlatego że moda ulega odświeżeniu, ale z drugiej strony warto zauważyć, że może to powodować chaos i trudności w doborze konkretnych ubrań. Im więcej mamy rozwiązań, tym tak naprawdę trudniej nam się zdecydować. Czy więc stylizacje modowe znanych i cenionych projektantów warto kopiować, czy jednak to, co jest promowane na wybiegach, nie ma szansy się sprawdzić? Zdania w tej kwestii są podzielone. Jedno jest natomiast pewne – wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteś odważna. Stylizacje damskie trzeba dobrać do gustu i do stylu życia. Jeśli styl życia promowany przez znanego projektanta jest zgodny z Twoim stylem życia, to jak najbardziej możesz się inspirować tym, co ten projektant prezentuje na swoich pokazach.

Warte uwagi stylizacje modowe możesz zobaczysz na stronie inspiracjemodowe.pl/stylizacje. Mamy tam dla Ciebie zawsze świeżą porcję świetnych inspiracji prosto z największych wybiegów.

Szukanie własnego stylu

W poszukiwaniu własnego stylu trzeba przede wszystkim wyjść od tego, co tak naprawdę Ci się podoba i w czym czujesz się dobrze. Moda to jedno, ale każda rzecz, jaką na siebie wkładasz, musi być spójna z Twoim charakterem i gustem. Nigdy nie wkładaj tego, co jest modne, ale Ty czujesz się w tym źle, bo efekt takiej stylizacji prawie na pewno będzie opłakany. Źle dobrany strój zawsze rzuca się w oczy. Nie czujesz się i nie wyglądasz w nim na pewną siebie, a wręcz przeciwnie – widać, że to ubranie nie daje Ci przyjemności. Stylizacje damskie są na tyle różnorodne, że każda z nas może wyglądać dokładnie tak, jak chce i jak lubi. Pomysły podsuwane przez projektantów są w tym pomocne.

Inspirowanie się czy całkowita kopia?

W świecie mody panuje bardzo popularne określenie „fashion victim”. Określenie to możemy tłumaczyć jako „ofiara mody” i niestety rozglądając się po ulicach, często możemy zauważyć takie właśnie ofiary młody, czyli kobiety, które bezmyślnie wzorują się na trendach prezentowanych przez stylistów i projektantów mody. Te osoby bezmyślnie kupują to, co jest w danym sezonie modne, nie zwracając uwagi na dopasowanie tych rzeczy do swojej figury, urody, okazji czy stylu życia. Ofiary mody są zatracone w konsumpcjonizmie, przy czy większość kupionych przez nie rzeczy jest włożona tylko jeden raz. Jeśli chcesz, żeby Twoje stylizacje modowe były ciekawe, a jednocześnie, by nikt nie nazwał Cię ofiarą mody, nie kopiuj dosłownie wszystkiego, co zobaczysz na wybiegach. Nawet jeśli chcesz to skopiować, to zastanów się, czy dany strój będzie odpowiedni do okazji, czy nikogo nie urazi i czy nie narazi Cię na śmieszność. Stylizacje modowe prezentowane na wybiegach to fantastyczna podpowiedź. To często też metoda na odświeżenie swojego spojrzenia na modę, ale nigdy nie można ich traktować, jako ostatecznej wyroczni w kwestii ubioru.

Jeśli nie chcesz zaliczyć modowej wpadki, to odwiedź stronę InspiracjeModowe.pl i sprawdź, co warto, a czego nie warto naśladować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię