Szukasz praktycznej i uniwersalnej fryzury? „Krótki bob” jest dla Ciebie!

krotki bob

Zima to czas, który nie sprzyja kondycji włosów. W tym okresie warto zdecydować się na krótsze cięcie. Nie musi być ono radykalne, szczególnie, że bardzo krótkie fryzury nie wyglądają korzystnie przy każdym kształcie czaszki. Wystrzegać powinny się ich także panie ze znaczną nadwagą. Dużo lepszą alternatywą może być krótki bob. Uczesanie, które jest „na czasie” już od wielu dekad, jednak wraz z upływem lat przechodzi kolejne metamorfozy. Jakie bob ma zalety?

Krótki bob

Krótki bob jest niezwykle praktyczną i uniwersalną fryzurą. Doskonale wygląda zarówno przy włosach gęstych, jak i cieńszych pasmach. Pierwsze pozwala ułożyć dzięki odpowiedniemu cieniowaniu, natomiast rzadsza czupryna zyskuje na objętości poprzez określony sposób cięcia. Profesjonalnie wyświadczona usługa sprawia, że późniejsze układanie włosów w domu nie stanowi problemów. Możliwe jest zarówno uzyskanie eleganckiego, jak i bardziej drapieżnego wyglądu. I to bez wykorzystywania nadmiernej ilości produktów do stylizacji. A jak powszechnie wiadomo – zbyt wiele takich kosmetyków stylizujących może prowadzić do pogorszenia kondycji włosów – ich przesuszania bądź przetłuszczania.

Bob jest fryzurą półdługą – dobrze dopasowuje się więc do różnych kształtów twarzy. Oczywiście kluczowe jest tutaj prawidłowe wymodelowanie włosów. Decydując się na krótki bob warto skorzystać z usług zaufanego już salonu.

Naturalnie by fryzura prezentowała się nieskazitelnie konieczne jest także zadbanie o odpowiednie odżywienie włosów. Dodatkowo krótki bob warto jest „ozdobić” odpowiednią biżuterią, subtelnym makijażem oczu oraz dokładnie wyregulować brwi (te bowiem często pozostają odsłonięte). Od kilku sezonów popularnością cieszy się bob mocno cieniowany, w tzw. stylu „out of bed”. Wbrew pozorom takie uczesanie wymaga sporo pracy. Niemniej jednak – powrót do naturalności jest czymś, co od dawna w trendach fryzjerskich było potrzebne. Krótki cieniowany bob może się nie sprawdzić w przypadku silnie skręconych bądź falujących włosów. W profesjonalnym salonie oprócz usługi uzyskamy jednak również poradę. Warto zasugerować się opinią fryzjera, nawet jeżeli przychodzimy na wizytę już z pełnym obrazem naszego uczesania.

Więcej na temat tego typu fryzury znajdziecie na poniższym filmiku 🙂

Następny artykułTrening FBW (Full Body Workout) – zasady
Martyna M.
Uwielbiam koty, portugalskie wino i płyty winylowe :) Poza hobby, zawodowo zajmuję się projektowaniem wnętrz i, dodatkowo, prowadzeniem niniejszego portalu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie :)
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię