Szukasz sposobu na skuteczną depilację? Wypróbuj laser SHR!

laser SHR

Pierwsze innowacyjne wówczas zabiegi usuwania owłosienia przy pomocy lasera były wykonywane już w latach 80 ubiegłego wieku. Trzeba jednak było lat, by technologię rozwinąć na tyle, by zapewniała nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo. Depilacja współcześnie przybiera coraz to nowe formy.

Ogólnodostępne stają się sposoby usuwania zbędnego owłosienia w sposób permanentny. Jednym ze stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej urządzeń jest laser SHR. Na czym polega jego działanie oraz kto może się poddać zabiegowi, lub raczej ich serii opisujemy poniżej.

Od dawna najbardziej popularną metodą usuwania owłosienia jest laser IPL.W ramach takich zabiegów stosowane jest światło pulsacyjne, które przechodzi przez układ filtrów, a dzięki zawartej w mieszkach włosowych melaninie jest przez nie absorbowane. Metoda ta posiada jednak swoje ograniczenia – zawartość melaniny może być bowiem zróżnicowana, a więc efekty także nie są identyczne. Laser SHR (Super Hair Removal) to bardziej zaawansowane technologicznie urządzenie. Zabieg przebiega szybciej, jest mniej bolesny i daje większą gwarancję skuteczności. O ile bowiem laser IPL wykorzystuje całe pasma rozproszonej energii inwazyjnie działających na skórę (znanymi efektami ubocznymi obok dyskomfortu są także cieplne uszkodzenia tkanek), to laser SHR takich problemów praktycznie nie generuje. Dlaczego? Ponieważ dawka dostarczanego impulsu pozostaje wysoka, jednak w wyniku zastosowania kilku wiązek o mniejszej energii. W mieszku włosowym kumuluje się zatem energia z kilku źródeł, co prowadzi do jego trwałego uszkodzenia.

Naturalnie nie wystarczy jeden zabieg. Każdorazowo konieczne jest też odpowiednie przygotowanie. Przed wizytą w gabinecie kosmetycznym nie należy opalać się przez co najmniej tydzień, stosować depilacji mechanicznej przez okres co najmniej 4 tygodni, a także przez ten sam czas korzystać z jakichkolwiek preparatów powodujących uczulenie na światło (a więc także tych zawierających retinol). Kolejne sesje mogą być wykonywane w odstępie od 4 – 8 tygodni, pierwsze wizyty mają za zadanie usunięcie owłosienie, natomiast kolejne – stopniowe spowolnienie wzrostu włosów.

laser SHR

Skuteczna depilacja SHR wymaga średnio od 6 – 8 wizyt, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze rezultaty nie są widoczne od razu – trzeba na nie poczekać około 2 tygodnie, przy czym po każdym zabiegu można spodziewać się utraty od 20 – 70 proc. włosów z miejsca poddanego działaniu lasera. Bezpośrednio po procedurze należy unikać wizyt w solarium czy wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych (przez około 7 – 10 dni), a także regularnie natłuszczać skórę. Przeciwwskazaniami do zabiegu pozostają: ciąża oraz okres laktacji, rozrusznik serca, implanty różnego rodzaju, cukrzyca, bielactwo, stosowanie kuracji z ziół mogących powodować uczulenie na światło etc.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię