Tutoriale makijaży – odkryj sekret pięknego wyglądu!

Tutoriale makijaży – odkryj sekret pięknego wyglądu!

Tutoriale makijażowe cieszą się ogromną popularnością wśród młodych kobiet, które dopiero uczą się sztuki wizażu. W przeciwieństwie do poradników w formie książkowej lub rysunkowej pozwalają prześledzić wszystkie etapy pracy z kosmetykami i nabyć praktyczną wiedzę odnośnie do ich konsystencji, tekstury, sposobu aplikacji oraz ewentualnych problemów wynikających z użytkowania konkretnych produktów. Oczywiście nie wszystkie tutoriale makijaży są godne polecenia. Jak zatem wybrać najlepsze?

Tutoriale makijaży – moc YouTube’a

Prekursorką tutoriali na Youtube była Holenderka Nikkie de Jager, znana szerzej jako NikkieTutorials. Jej pierwsze produkcje, nagrywane dziesięć lat temu, miały charakter amatorski i trudno odnaleźć w nich element „dydaktyczny”. Oczywiście wraz ze zwiększeniem zasięgów, zakupem nowych sprzętów i oswojeniem się z widokiem kamery materiały publikowane na jej kanale stały się pełnoprawnymi poradnikami, z których korzystały zarówno kobiety obeznane w sztuce makijażu, jak i panie zaczynające swoją przygodę z wizażem.

W ślad za Jager poszły tysiące młodych kobiet, które – na podobieństwo swojej idolki – zaczęły tworzyć kanały urodowe i zamieszczać na nich filmiki o szeroko pojętej tematyce makijażu. Niestety wiele z nich przedstawia nikłą wartość merytoryczną i w żaden sposób nie pomaga doskonalić wizażowych umiejętności. Wielu twórców po osiągnięciu odpowiedniej liczby subskrybentów postanowiło wykorzystać swoją szansę i promować kosmetyki znanych marek. Testy, recenzje i tutoriale bywają w pełni sponsorowane bez dodania adnotacji o lokowaniu produktu. Jak zatem stwierdzić, które kanały lub tutoriale makijaży są wartościowe?

Jakie tutoriale makijaży oglądać na YouTube?

Wielu twórców youtube’owych nie posiada realnych kwalifikacji do uczenia sztuki makijażu. Samozwańcze wizażystki często wprowadzają swoich obserwatorów w błąd, pokazując im błędne techniki makijażowe i polecając produkty wątpliwej jakości. Aby mieć pewność, że tutoriale makijaży rzeczywiście są pomocne, warto szukać kanałów prowadzonych przez profesjonalistów, takich jak „Make up in the City”. Format sponsorowany przez markę Maybelline cieszy się dużą popularnością wśród młodych kobiet, które – oprócz poradników makijażowych – chcą poznać życie celebrytów od podszewki. Tutoriale makijaży autorstwa Jarosława Juźwina są bardzo zróżnicowane i dostosowane do potrzeb zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Dużym zainteresowaniem obserwatorów cieszą się kanały prowadzone przez początkujące lub profesjonalne wizażystki, takie jak Red Lipstick Monster, Maxineczka czy KatOsu. Każda youtuberka, chcąc stworzyć własny content nie do podrobienia, próbuje skupiać się na innym aspekcie sztuki wizażu i trafiać w gusta określonej grupy docelowej. Dzięki temu możemy oglądać tutoriale makijaży, w których główną rolę odgrywają kosmetyki z niskiej półki, produkty jednej marki lub kosmetyki luksusowe. Nieważne, czy masz zasobny portfel, czy celujesz w wersje budżetowe, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię