Czy warto zbierać punkty Payback?

Payback

Współczesny konsument wymaga od dostawców towarów i usług nie tylko doskonałego produktu, ale i korzystnych warunków transakcji. Jesteśmy coraz bardziej świadomi swoich praw, a co za tym idzie – oczekiwania dotyczące określonych przywilejów wzrastają. Jednym ze sposobów firm na zachęcenie większego grona odbiorców do swojej oferty pozostają rozmaite programy lojalnościowe.

Payback jest jednym z bardziej rozbudowanych programów bonusowych, jakie funkcjonują w naszym kraju. Jego początki w Polsce sięgają 2009 roku, a na przestrzeni baza firm biorących udział w projekcie znacznie się zwiększyła. Szacuje się, że liczba beneficjentów programu wynosi już ponad 750 000 osób, przy czym są to osoby aktywnie uczestniczące w zbieraniu i realizowaniu transakcji przy pomocy punktów. Dla porównania, w Niemczech z ofert w ramach programu korzysta ponad połowa społeczeństwa.

Aktualnie program stanowi część koncernu American Express i obejmuje takie marki jak: stacje paliw BP oraz należącą do nich sieć Wild Bean Cafe, Link4, linie LOT, portal Fly.pl, hotele Orbis, MyTravel, Hyundai, Avon Products, So! Coffee, Mount Blanc, Pizzaportal.pl, 1 minute, Time Trend, Inmedio, Multikino, MediaMarkt.pl, Relay, mBank, budowlane markety PSB Mrówka, dostarczyciela energii Energa. Internetowi partnerzy programu to m.in. sklepy odzieżowe BonPrix.pl, producent ekskluzywnej bielizny Intymna.pl, księgarnia internetowa Inbook.pl, czy ESKK.pl, gdzie można zapisać się na dowolny kurs edukacyjny na terenie Europy.

Nietrudno zauważyć, iż korzystając z oferty w tak zróżnicowanych grupach usług i produktów prościej jest zgromadzić większą ilość bonusów. Dla posiadaczy karty Payback dostępne są zarówno oddziały stacjonarne, jak i internetowe usługodawców. Punkty Payback zasilają konto posiadacza karty. Można je zbierać zarówno poprzez zakup konkretnych produktów czy usług, jak również dzięki wzięciu udziału w organizowanych promocjach.

Dodatkowo  można zaopatrzyć się także w Payback kupony, które następnie wykorzystuje się do uzyskania promocji na daną usługę, produkt czy posiłek. Zebrane punkty Payback mogą służyć do różnych celów. Można je wymieniać na różnego rodzaju nagrody rzeczowe dostępne w katalogu, ale też tankować paliwo, płacić za zakupy, czy nawet przekazać na cele charytatywne.

Payback

Program stawia także na innowacyjne rozwiązania, takie jak m.in. projekt Moje Miasto PAYBACK. Na wzór zachodnich pierwowzorów celem jest tutaj stworzenie bazy placówek gastronomicznych, gabinetów kosmetycznych, centrów sportowych oraz miejsc oferujących nocleg honorujących członków programu. Oczywiście budowa takiej infrastruktury nie nastąpi błyskawicznie, jednak rozwija się już od kilku lat (m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Sopocie, Gdyni czy Wrocławiu). Wraz z rozwojem technologii i ekspancją smartfonów karta Payback zyskała również nową formę – jest dostępna jako aplikacja mobilna. Dzięki temu można błyskawicznie sprawdzić liczbę zebranych punktów, jak i historię wszystkich transakcji, znaleźć sklepy partnerów programu, wymieniać punkty na rabaty bez konieczności drukowania kuponów a także zwiększać ilość zebranych punktów i bonusów.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię