Jak wykonać makijaż rozświetlający? Zobacz naszą propozycję!

makijaz rozswietlajacy

Makijaż rozświetlający ma wiele zalet. Nie tylko rozświetla skórę twarzy, ale dodając jej promienności sprawia, że wygląda na świeżą, wypoczętą i młodszą niż jest w rzeczywistości. Dowiedz się, jak prawidłowo wykonać rozświetlający make-up, by cieszyć się tymi wszystkimi zaletami!

Dla kogo makijaż rozświetlający?

Mimo, że rozświetlający make-up niesie ze sobą wiele korzyści, nie jest przeznaczony dla każdego. Powinny z niego zrezygnować osoby z bardzo problematyczną skórą twarzy. Jeśli borykasz się z trądzikiem, skłonnością do pojawiania różnorodnych niedoskonałości oraz gdy Twoja skóra jest tłusta lub mieszana, a z tego względu podatna na przetłuszczanie się – make-up ten nie będzie dobrym wyborem. Wynika to z faktu, że wówczas każda z tych niedogodności zostanie podkreślona, a z pewnością chodzi Ci o to, aby je ukryć. Najlepiej w tego rodzaju makijażu będą prezentować się zatem osoby, których skóra nie jest tak problematyczna; dojrzałe kobiety, które chcą optycznie się odmłodzić i dodać skórze promienności, charakterystycznej dla młodych dziewczyn; a także młode kobiety, pragnące dodać skórze świeżości.

Główna zasada makijażu rozświetlającego!

W makijażu rozświetlającym nie chodzi o to, aby każdy zastosowany kosmetyk zawierał świecące drobinki. W tym przypadku, im więcej wcale nie oznacza lepiej. W momencie, gdy na skórze twarzy każdy zaaplikowany produkt będzie wykazywał rozświetlające właściwości, dosłownie przedobrzysz z makijażem i uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego. Postaw zatem na umiar i sięgnij po dwa, a maksymalnie trzy kosmetyki rozświetlające. To w zupełności wystarczy. Teraz gdy już wiesz, dla kogo jest przeznaczony makijaż rozświetlający oraz jaka jest jego główna zasada, możesz przejść do jego wykonania.

Make-up rozświetlający krok po kroku

  1. Zanim przystąpisz do właściwego makijażu, przygotuj do niego skórę twarzy. Wykonaj peeling, by złuszczyć naskórek i wygładzić skórę; nanieś maseczkę; a przede wszystkim mocno nawilż cerę lekkim kremem nawilżającym. Takie zadbanie o skórę, stwarza idealną podstawę do makijażu i nie wymaga zastosowania bazy. Jeśli jednak masz potrzebę przedłużenia makijażu, użycie bazy jest jak najbardziej wskazane.
  2. Po zastosowaniu kremu do twarzy, odczekaj około trzech minut, tak by krem wchłonął się i dopiero wtedy przejdź do dalszej części makijażu. Wybierz podkład rozświetlający i rozprowadź go na powierzchni całej twarzy, z ominięciem okolic oczu. Jeśli jednak masz problematyczną skórę, która się przetłuszcza i jest pokryta nieczystościami, postaw na podkład matujący. Ten z rozświetlającymi drobinkami tylko podkreśli niechciane mankamenty skóry.
  3. Pod oczy zaaplikuj korektor o jeden lub dwa tony jaśniejszy od podkładu. W tym przypadku bez względu na typ skóry twarzy możesz zastosować korektor rozświetlający.
  4. Dotychczas zaaplikowane kosmetyki koniecznie utrwal pudrem matującym.
  5. Teraz najważniejsza kwestia, czyli nakładanie rozświetlacza. To najważniejszy i zarazem niezbędny kosmetyk podczas wykonywania makijażu rozświetlającego. Najlepszym wyborem będzie rozświetlacz w kamieniu, np. True Match Highlight L’Oréal Paris. Ma on pudrową konsystencję, dzięki czemu łatwo się nakłada. Wystarczy musnąć nim szczyty kości policzkowych, a jeśli masz idealnie gładką i odporną na przetłuszczanie się skórę  to również na centralną część twarzy, czyli środek nosa, grzbiet nosa, łuk Kupidyna i brodę.
  6. Oczywiście nie zapomnij o muśnięciu ust pomadką i podkreśleniu oczu. W ten sposób zyskasz kompletny i współgrający ze sobą makijaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię