Wynajem biura – samemu czy z pomocą agenta?

biuro

Poszukując biura na wynajem mamy do wyboru dwie możliwości. Można rozpocząć poszukiwania na własną rękę lub zlecić wynajem pośrednikowi. Każda z opcji ma swoje zalety i wady, zatem warto przeanalizować jedno i drugie rozwiązanie.

Pomoc pośrednika nieruchomości

Zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością posiadanie przez agenta pewnej bazy klientów. Czasem może okazać się, że pośrednik posiada już idealnie dopasowaną ofertę, zatem skraca się czas poszukiwań. Ponadto agencji nieruchomości znają rynek i są na bieżąco w temacie sprzedaży i najmu lokali. Przez biura finalizuje się bardzo dużo umów komercyjnych. Reprezentowanie przez pośrednika oszczędza czas właściciela firmy, a dodatkowo agent ma możliwość dogodnej negocjacji. Biura nieruchomości cechuje również fachowe doradztwo. Zazwyczaj posiadają oferty z profesjonalnymi zdjęciami i opisem. Daje to pewność i gwarancję udanej transakcji przy minimalnym wkładzie własnym. Należy jednak liczyć się z większymi kosztami. Zazwyczaj jest to wartość jednego miesiąca czynszu.

Samodzielne poszukiwania lokalu

Tutaj niestety trzeba się liczyć z dużym zasobem czasu. Oglądanie ofert może zająć naprawdę sporo cennego czasu. Należy bowiem dostosować biuro do swoich wymagań, a niestety telefonicznie nie zawsze da się ocenić funkcjonalność biura. Trudniej również o negocjacje, choć w dużej mierze zależy to od umiejętności negocjatora. Co prawda zaoszczędzimy trochę pieniędzy, jednak stracimy bardzo dużo czasu i nerwów. Należy liczyć się również z dopilnowaniem wszelkich formalności. Tutaj koniecznie trzeba zwrócić uwagę na czytelną i jasną umowę. Dzięki temu uniknie się wielu nieprzewidzianych sytuacji i dodatkowych opłat.

Wynajem biura nie jest czymś karkołomnym, jednak warto skorzystać z pomocy agenta. Pomoże znaleźć idealne miejsce na prowadzenie działalności i dopilnuje wszelkich formalności. To doskonałe rozwiązanie dla właścicieli, którzy nie dysponują odpowiednią ilością wolnego czasu, by znaleźć odpowiedni lokalu w dogodnej lokalizacji.

Artykuł powstał we współpracy z BIURA.online

Poprzedni artykułJaką roletą przyozdobić domowe okna?
Następny artykułCo przemawia za wyborem plis?
Uwielbiam koty, portugalskie wino i płyty winylowe :) Poza hobby, zawodowo zajmuję się projektowaniem wnętrz i, dodatkowo, prowadzeniem niniejszego portalu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie :)
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię