Zapobiegaj powstawaniu zmarszczek, stosując przeciwzmarszczkowy peeling do twarzy

Zapobiegaj powstawaniu zmarszczek, stosując przeciwzmarszczkowy peeling do twarzy

Pojawiające się zmarszczki spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Niestety, z chwilą ukończenia mniej więcej 25. roku życia, skóra rozpoczyna nieprzerywalny proces starzenia. Staje się coraz mniej elastyczna, naturalny koloryt nieco przygasa i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Tempo starzenia się skóry zależy przede wszystkim od jakości pielęgnacji skóry oraz czynników genetycznych. Warto o nią dbać, stosując odpowiednie preparaty myjące, dobry peeling przeciwzmarszczkowy i skuteczny krem nawilżający.

Po trzydziestym roku życia proces starzenia się skóry znacznie przyspiesza, a po czterdziestym piątym jest już zdecydowanie zaawansowany. Dzieje się tak, ponieważ organizm produkuje coraz mniejsze ilości żeńskich hormonów, takich jak estrogen i progesteron. Skóra traci zdolność gromadzenia wilgoci, naczynka krwionośne stają się coraz słabsze, pękają, spada także naturalna zdolność do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego. Naskórek traci naturalną umiejętność odnawiania się. Efektem są pojawiające się zmarszczki, a wraz z nimi utrata jędrności lub elastyczności skóry. Aby spowolnić ten proces, konieczne jest regularne złuszczanie martwego naskórka, a dobry peeling przeciwzmarszczkowy jest niezbędnym kosmetykiem. Sprawdź, jakie korzyści dla Twojej cery przyniesie peeling przeciwzmarszczkowy oraz jak wybrać odpowiedni produkt.

Peeling przeciwzmarszczkowy, czyli złuszczanie naskórka

Skóra człowieka ma niezwykłe zdolności. Chroni ciało człowieka przed utratą wody oraz przed wnikaniem substancji niepożądanych. Skóra potrafi produkować kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, ba… potrafi nawet się odbudowywać. Niestety, wszystkie te procesy wraz z wiekiem zanikają, skóra traci swój młodzieńczy wygląd, a coraz większy obszar twarzy pokrywają zmarszczki. Proces ten można spowolnić, pobudzając cerę do odnowy. Tego można dokonać poprzez regularne usuwanie martwego naskórka. Wówczas „tworzy” się miejsce na nowe komórki skóry, a przez to zmarszczki zostają zniwelowane, koloryt się wyrównuje, a skóra znacznie lepiej wchłania substancje odżywcze i nawilżające, które dostarczamy jej w dobrych kremach.

To wszystko można osiągnąć, stosując odpowiedni peeling przeciwzmarszczkowy. Kosmetyk musi być precyzyjnie dobrany do rodzaju cery. Inny peeling przeciwzmarszczkowy stosuje się w przypadku cery suchej, a inny do cery tłustej. Doskonałe efekty osiąga się także poprzez mechaniczne złuszczanie naskórka za pomocą zabiegów kosmetycznych, jak chociażby mikrodermabrazji. W warunkach domowych peeling przeciwzmarszczkowy będzie jednak wystarczająco rozsądnym rozwiązaniem.

Odpowiedni peeling przecizmarszczkowy

Enzymatyczny peeling przeciwzmarszczkowy przeznaczony jest dla cery suchej i wrażliwiej. To najbardziej delikatne rodzaje skóry, których stan mógłby ulec pogorszeniu, gdyby zastosowano peeling przeciwzmarszczkowy w bardziej agresywnej formule. Nałożone na skórę preparaty enzymatyczne nie ścierają naskórka, tylko delikatnie rozpuszczają go, odsłaniając w ten sposób młodsze komórki tkanki. Stosując enzymatyczny peeling przeciwzmarszczkowy, zapobiega się ewentualnym uszkodzeniom wątłych naczynek krwionośnych i samej cienkiej skóry, z której zwykle zbudowana jest cera sucha i wrażliwa.

Drobnoziarnisty peeling przecizmarszczkowy odpowiedni jest dla cery normalnej i tej z tendencją do przetłuszczania. Martwy naskórek ścierana się z powierzchni skóry dzięki pocieraniu drobnych cząsteczek zawartych w preparacie. Dla skóry grubszej, a często jest nią skóra tłusta, polecany jest gruboziarnisty peeling przeciwzmarszczkowy, który zdecydowanie jest w stanie usunąć znacznie więcej martwych komórek. Drobinki w nim zawarte podczas masażu skóry potrafią bardzo dobrze oczyścić skórę, pobudzając naturalną zdolność do namnażania się nowych komórek.

Każdy peeling przeciwzmarszczkowy, usuwając martwe warstwy naskórka, spłyca zmarszczki, pobudza produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra dłużej jest gładka, jędrna oraz wygląda na młodszą niż jest w rzeczywistości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię